X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

تاریک خانه

یکشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1383 ساعت 10:03 ق.ظ

پراکنده

دلم نمی خواهد از این صفحه دل بکنم. یک چیز کافی نیست. باید بیشتر نوشت. هرچقدر وقت باشد. صبحانه نخورده راحت تر می نویسم. از خوابم می نویسم. خواب ها را باید نوشت.

ناخن ها بلند شده، مو ها بلند... اولین کاری که به ذهنم می رسد معمولا انجام می شود. کاری برای فرار، فرار از بیکاری. اه... این دیسکت هم که خراب است. کاش همه عکس هایی که انداخته ام توی کامپیوتر بود. برای وقتی که یک دفعه دلت می گیرد. ورق می زنی ورق می زنی بین عکس ها. چرا به فکر صدا نبودم؟ مگر صدا را نمی شود داشت، مثل عکس.

همیشه فرصت کوتاه بوده. به اندازه یک سلام و شروع و یک... و تمام. فرصت فکر کردن اگر پیش بیاید، حتما بعدا، پیش می آید. چرا تا تمام نشود نمی شود لذت برد؟ در فکرهای غوطه ور، هم می شود لذت برد. ساعت ۹:۱۰ دقیقه است. پس چرا دیشب زلزله نیامد؟

یک مشت مظاهر تکنولوژی اطراف را گرفته اند. بر روی کتاب ها. بر روی همه چیز هستند. سیاه رنگ. گاه نقره ای، گاه هم... همه چیز دارد خاک می خورد. می شود یک انگشت کشید تا به اندازه یک انگشت تمیز شوند. پنجره چقدر تکراری است. آن میله های بلند، این حیاط کوچک، این همسایه که دائم دعوا دارد. این ساعت که الان شد : ۹:۱۵

بیخود خودم را درگیر می کنم. اگر این گوشی نبود، بله. اما الان صدایش را می شود آنقدر بلند کرد که صدای محیط و آدم ها به گرد پایش هم نرسند. حالا از هر چی. حجم صدا مهم است. گوشی سیاه رنگ عزیزم، چقدر خوشبختی.

یک مدت می خواهم دیگه این کامپیوتر رو روشن نکنم. چقدر از زندگی عقبم انداخته خودم نمی دانم. به اندازه چند سال. شاید هم بیشتر. یک مدت فقط می خواهم با این گربه بازی کنم. یک مدت فقط می خ...

چند روز می گذرد. کتاب برایم فرستادند، آذر کیانی. با امضای آذر کیانی. دو مجموعه شعر و دو کار دیگر. "چرا کفش هایت جفت نمی شود شعر من". "من به قرینه لفظی حذف شده". بعد از احمد محمود که کتاب ها را در غرفه امضا کرد... بله، بعد از او فقط امضای شماست پشت... با آرزوی بهروزی، با آرزوی سلامتی، برای ...عزیزم، تقدیم به... کمی تکراری اند اما برایم یاد خواهد ماند.

متصل راه به من
          راه به تو
         راه به راه
متصل من به تو
                    راه ها    های    هوایی
متصل سرگردان روی دیوار
                          نگاه، تابلو، عکس های آلبوم قدیمی
متصل سکوت
                     به من
                                به تو
سکوت          س.س
ها     های              هوایی
﴿اتصال/ من به قرینه لفظی...﴾