تاریک خانه

یکشنبه 6 مهر‌ماه سال 1382 ساعت 03:17 ق.ظ

گشت و گذار اینترنتی

چند تا لینک با توضیحاتی مختصر :
  -------------------------------------------
- وب کم آن لاین . دوربینی که به صورت آن لاین و ۲۴ ساعته از ساحل سانتا مونیکا، لس آنجلس تصویر پخش می کند.
+
دوربین آن لاین در حاهای دیگر
صفا در ال . ای :
« یک WebCam همیشه آنلاین هست که من توی ایران که بودم هر از چند گاهی سری بهش میزدم. چندین آنلاین وب-کم دیگه هم هست که در لاس وگاس و چند جای دیگه مشهور و دیدنی قرار داده شده اما این یکی جالبی داستانش اینه که من همیشه از توی پنجره کوچیک اون, ورودی سانتا مونیکا پیر رو با حسرت نگاه میکردم... » 
ادامه
چقدر دوست داشتم الان همچین دوربینی از شمال ، از سواحل و جنگلهای مه گرفته گیلان و مازندران تصویر پخش می کرد. کاشکی اینجا هم می شد حس قدم زدن زیر بارون توی جاده مه گرفته را از راه دور تجربه کرد :(
-------------------------------------------
- سایت اینترنتی سازمان ملل متحد
« در این سایت اینترنتی اطلاعات به روز و پاره‌ای از اسناد کلیدی ملل متحد به زبان فارسی، برای تمامی پژوهش‌گران فارسی زبان که دربارهی موضوعات مربوط به سازمان ملل تحقیق می‌کنند کارآیی دارد.
سایت مزبور به معرفی مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران و کتابخانه ی آن می‌پردازد [...] این اطلاعات خصوصا برای استادان و دانشجویان رشته‌های حقوق، روابط بین المللی، علوم سیاسی، محیط زیست و سایر رشته‌ها و پژوهش‌های مربوط به سازمان ملل متحد بسیار مفید و قابل استفاده است...
»
کامل 
با گسترش انتشار مطالب فارسی در شبکه اینترنت طی یکی دوسال اخیر، برای دولت ها و سازمان های جهانی نیز انتشار و اختصاص مطالب برای فارسی زبانان و ایرانیان بسیار جدی تر شده است.
+ لوموند دیپلوماتیک فارسی
+ سایت فارسی دولت آمریکا
+ فیلتر شکن اختصاصی سایت صدای آمریکا

-------------------------------------------
- خاتمی در چت روم! خاتمی آبان ماه از طریق سیستم چت سازمان ملی جوانان مستقیما با جوانان گفتگو می کند. ادامه
 -------------------------------------------
- تقاضای سید حسین خمینی از آمریکا : لطفا به ما حمله کنید !
« سید حسین خمینی، نوه آیت الله روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی در ایران طی سخنرانی در مؤسسه اینترپرایز در واشنگتن پایتخت آمریکا صراحتاً از جرج بوش رئیس جمهور آمریکا خواست با توسل به زور علیه حکومت روحانیان در ایران اقدام وبه خاتمه دادن به حکومت روحانیون بنیادگرا در ایران کمک کند... » ادامه
نه به اون شوری شور نه به این ... اگر از ته دل هم با این حرف ها آدم موافق باشه ولی دلیل بر این نمی شه به این نوه بزرگوار یک حداقل مرتیکه را افتخار ندهد. فکر می کنه آمریکا تا این گفت پس فردا لشکر کشی می کنه. با این کار فکر می کنم فقط داره حکومت را تحریک می کنه چونان عمو "یادگار" مربوطه زودتر به دیار عدم رهسپارش کنند !
ولی این عمق فاجعه مشروعیت برای یک حکومت مدعی است که نوه بنیانگذارش در موردش اینطور فکر کنه.
لطفا بفرمایید کمی بمیرید از شرم اگر داشته باشید !
 -------------------------------------------
- رنجها و گلایه ها ، شجریان پس از هفت سال دوری از صحنه سکوت را شکست. بی بی سی
+ متن کامل مصاحبه، همشهری
+ و نیز وبلاگی از عاشقان حضرتش   
 -------------------------------------------
[daily dose of imagery] 
اگر مثل من به مقام خوره گی عکس دیدن نائل شده اید این فوتوبلاگ محشر را از دست ندهید. عکس های ایرانش شگفت انگیز است. از اون جاهایی است که اگر بشینی پای آرشیوش نمی فهمی چند ساعت داشتی دائم next را می زدی و کی وقت گذشته.
+ کوه های البرز
+ منطقه نظامی - عکس برداری ممنوع 
 -------------------------------------------
++ امیدوارم بزودی بتوانم بخش لینک دونی یا همان link dump را به صفحه اضافه کنم. گاهی وقت ها به لینک هایی بر می خورم که حیفم می آید اینجا نگذارم ولی فکر پست کردن در بخش اصلی و نوشتن درباره اش منصرفم می کند.